Koronawirus w świecie stylizacji rzęs.

Ze względu na ogłoszoną epidemię, chciałam naświetlić Wam trochę sytuację, jeśli chodzi o wykonywanie rzęs czy innych usług kosmetycznych w tym czasie. 

Co to jest Koronawirus?

Koronawirus SARS-Cov-2 powoduje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy, jakie występują podczas zakażenia to kaszel, gorączka, zmęczenie oraz trudności z oddychaniem. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, czyli przez kichanie, kaszlenie, łzy czy mówienie. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy chorobę COVID-19 pacjenci przechodzą bezobjawowo-są nosicielami wirusa SARS-Cov-2 i drogą kropelkową przenoszą go dalej, jednak sami nie czują się źle, żadne objawy nie występują i często nawet nie są świadomi swojego zakażenia. 

Odpowiedzialność zbiorowa.

Wiem jak dla wielu z Was, stylizacja rzęs jest ważna. Kobiety w akcie desperacji potrafią zrobić wiele, nawet niestety okłamać, byleby mieć nowy set. Spotkałam się z takimi historiami, że dopiero podczas zabiegu wyszło przypadkiem, że klientka miała kontrakt z osobą zakażoną lub jest aktualnie na kwarantannie. Tutaj już nie chodzi o jedną osobę lecz o odpowiedzialność zbiorową. Każdy z nas odpowiada za ludzi w swoim otoczeniu. Informacje, które docierają do nas są bardzo okrojone, niepewne. W końcu mamy do czynienia z czymś nowym, niewiadomym. Teorii wyczytałam wiele, co chwilę się one zmieniają, rozwijają.

Dlatego właśnie aktualizuję wpis.

Koronawirus, a stylizacja rzęs.

Według wytycznych sanepidu, w reżimie sanitarnym mogą odbywać się wizyty w salonach kosmetycznych. Higiena oraz dezynfekcja od zawsze w moim salonie jest na wysokim poziomie i po obostrzeniach podczas epidemii Sars-Cov-2 za wiele się nie zmieniło. Ze względu na ograniczenia poczekalnia jest wyjęta z użytku, obowiązuje zakaz przychodzenia na zabiegi z osobami towarzyszącymi, obowiązuje dezynfekcja rąk oraz przyjście na zabieg we własnej maseczce ochronnej poprawnie ubranej przez cały czas trwania aplikacji rzęs. Dzień przed zabiegiem przeprowadzam krótki wywiad odnośnie ewentualnego przeziębienia czy choroby.

Sytuacja w kraju przez Koronawirus.

Pomimo, że mija prawie rok, od pierwszego przypadku zakażenia Koronawirusem i wiemy o nim już całkiem sporo, proszę o niebagatelizowanie sytuacji. Przez zachowywanie ostrożności oraz stosowanie się do obostrzeń dbamy o siebie nawzajem. Osobiście bardzo dbam, by w salonie każda klientka czuła się bezpiecznie i liczę na podobną postawę wobec mnie.

coronavirusepidemia w polscekorona wiruskoronawiruskoronawirus a przedłużane rzęsyprzedłużanie rzęs podczas epidemiistylizacja rzęsstylizacja rzes epidemia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *