Koronawirus w świecie stylizacji rzęs.

Ze względu na ogłoszoną epidemię, chciałam naświetlić Wam trochę sytuację, jeśli chodzi o wykonywanie rzęs czy innych usług kosmetycznych w tym czasie. 

Co to jest Koronawirus?

Koronawirus SARS-Cov-2 powoduje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy, jakie występują podczas zakażenia to kaszel, gorączka, zmęczenie oraz trudności z oddychaniem. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, czyli przez kichanie, kaszlenie, łzy czy mówienie. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy chorobę COVID-19 pacjenci przechodzą bezobjawowo-są nosicielami wirusa SARS-Cov-2 i drogą kropelkową przenoszą go dalej, jednak sami nie czują się źle, żadne objawy nie występują i często nawet nie są świadomi swojego zakażenia. 

Odpowiedzialność zbiorowa.

Wiem jak dla wielu z Was, stylizacja rzęs jest ważna. Kobiety w akcie desperacji potrafią zrobić wiele, nawet niestety okłamać, byleby mieć nowy set. Spotkałam się z takimi historiami, że dopiero podczas zabiegu wyszło przypadkiem, że klientka miała kontrakt z osobą zakażoną, wróciła z podróży z Włoch, gdzie przypadków jest zastraszająca liczba i każda osoba może być potencjalnym nosicielem lub po prostu występuję w grupie ryzyka. Tutaj już nie chodzi o jedną osobę lecz o odpowiedzialność zbiorową. Każdy z nas odpowiada za ludzi w swoim otoczeniu. Informacje, które docierają do nas są bardzo okrojone, niepewne. W końcu mamy do czynienia z czymś nowym, niewiadomym. Teorii wyczytałam wiele, co chwilę się one zmieniają, rozwijają.

Dlatego właśnie aktualizuję wpis.

Koronawirus, a stylizacja rzęs.

Na chwilę obecną, sanepidy proszą o zaprzestanie pracy, jeśli nie jest możliwe zachowanie odstępu między ludźmi minimum 2 metry. W naszym zawodzie niestety, ale mam kontakt bezpośredni z klientem. Dotykamy jego skóry, nachylamy się nad samą twarzą. Jest to zdecydowanie zagrożenie dla stylistek jak i dla klientek. Pracując w tym momencie wiem, że narażałabym siebie oraz każdą klientkę, która mnie odwiedzi. Niestety, ale nikt na chwilę obecną nie może mieć pewności, że nie jest nosicielem. Wirus przechodzi w zastraszającym tempie. Analizując sytuację zdecydowałam, że #zostajewdomu. Apeluję też do klientek. Rozumiem, że chęć pięknych rzęs jest silna, jednak bezpieczeństwo i zdrowie jest zdecydowanie ważniejsze. Zostając w domu, dbacie o siebie, swoich bliskich oraz o otoczenie. Wirus od jednej, nawet nieświadomej klientki może przejść na dwadzieścia pozostałych. Bądźmy rozważni, ograniczajmy kontakty. 

Ogólnopolska kwarantanna, również w firmach prywatnych.

Od poniedziałku zaczynamy ogólnopolską kwarantanne. Mimo że Ministerstwo ogłosiło zamknięcie placówek edukacyjnych, bardzo wielu przedsiębiorców również popiera decyzję Ministra i zamykają swoje firmy. Wiele kosmetyczek, fryzjerów, właścicieli siłowni czy basenów od poniedziałku lub już od poprzedzającego weekendu nie przyjmuję klientów. Montownia Rzęs również odwołuje wizyty na przyszłe dni ze względu na Koronawirus. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze. Dwa tygodnie prawdziwej kwarantanny nas nie zbawi, patrząc na to, co dzieje się we Włoszech, uczmy się na ich błędach i nie bagatelizujmy. Kto może niech zostanie w domu i przeczeka.

coronavirusepidemia w polscekorona wiruskoronawiruskoronawirus a przedłużane rzęsyprzedłużanie rzęs podczas epidemiistylizacja rzęsstylizacja rzes epidemia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *