Kwarantanna – co zrobić z rzęsami?

Problem, który dotyka teraz wielu kobiet. Jak poradzić sobie z założonymi rzęsami, kiedy nie jest możliwe uzupełnienie? Resztki rzęs nieładnie odstają, przeszkadzają, nie wyglądają estetycznie. Pasuję je ściągnąć, tylko jak? Do stylistki nie pójdziemy, bo przecież zamknięte. Cóż, Wasza stylistka leci na ratunek :). Poniżej przedstawię jak prawidłowo zadbać o rzęsy, kiedy musimy zdjąć je same.

Chciałam zaznaczyć, że sytuacja jest wyjątkowa. Nie należy jej nadużywać. Stylizacje założone przez Montownię Rzęs w normalnych warunkach, podlegają darmowemu ściągnięciu w sposób profesjonalny.

Jak ściągnąć samodzielnie przedłużane rzęsy?

Kiedy pozostała Nam na oczach resztka aplikacji i potrzebujemy się jej pozbyć, zalecam nakładanie na rzęsy, na noc olejek rycynowy. Działa on regenerująco na rzęsy naturalne oraz może pomóc przy ściąganiu rzęs przedłużanych. Szczoteczkę do czesania rzęs moczymy w olejku rycynowym, następnie przeczesujemy rzęsy i kładziemy się spać. Rano myjemy rzęsy i już po pierwszym zabiegu powinnyście dostrzec efekty. Możliwe, że nie wszystkie rzęsy za pierwszym razem odejdą, jednak stopniowo z każdym zabiegiem będą się wykruszać. Nakładanie olejku rycynowego możecie stosować przez cały okres kwarantanny, aż do momentu nowego setu. Będzie on odżywiał, wzmacniał oraz pobudzał do wzrostu rzęsy naturalne. Olejek rycynowy idealnie sprawdza się również na porost i odżywienie brwi.

Dodatkowo, polecam domowe sauny. Do miski wlewamy wrzątek, na głowę nakładamy ręcznik i nachylamy się nad naparem. Możemy dodać do wody olejki eteryczne.

Pamiętajmy, że mimo resztek aplikacji, należy dbać o rzęsy i codziennie stosować zasady higieny w okolicach oczu. Kiedy tuszujecie rzęsy i zmywacie makijaż pamiętajcie, żeby nie trzeć oczu wacikiem nasączonym płynem czy mleczkiem. Należy przyłożyć wacik na kilka chwil i odczekać, aż płyn zacznie rozpuszczać tusz.

Czego nie robimy przy przedłużanych rzęsach!

Pamiętajmy proszę, że nie należy próbować ściągać rzęs samodzielnie pęsetą, wydłubywać ich, wyrywać czy trzeć oczu. Skutki takiego zachowania mogą Wam później towarzyszyć do końca życia, w efekcie dziur/pustych przestrzeni między-rzęsowych. Dbajcie o siebie.

dbanie o rzęsyrzęsysamodzielne ściąganie rzęs przedłużanychściąganie rzęs przedłużanychstylizacja rzęs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *