Dzisiaj rzucamy na ruszt temat henny. Jaką wybrać, czym się różnią oraz dla kogo dany rodzaj się sprawdzi.

Stylizacja brwi polega na nadaniu odpowiedniego kształtu za pomocą regulacji włosków oraz podbicia koloru na bardziej wyrazisty, pasujący do klientki za pomocą właśnie henny.

Rodzaje henny, jaką możemy zastosować do stylizacji brwi, są dwa. Henna żelowa oraz henna proszkowa.

Henna proszkowa

Henna proszkowa jest trwalsza, mocniejsza. Farbuje nie tylko włoski, ale również skórę. Z tego względu bardzo ważne jest, by podczas aplikacji uważać na wszelkie niedociągnięcia i starać się doprowadzać je do porządku od razu, nie czekając na finalne zmycie. Henna proszkowa jest więc idealna dla klientek, które posiadają brwi z ubytkami, zaczynające się w różnych odległościach, delikatne, przerzedzone. 

Henna żelowa

Henna żelowa jak znacznie delikatniejsza, nie farbuje skóry, tylko włoski. Henna żelowa jest prostsza w aplikacji ze względu na zmniejszone działanie na skórę. Dzięki temu przy ewentualnych przeciągnięciach nie musimy się martwić o zepsutą aplikację. Dzięki delikatnemu działaniu henny żelowej jest ona ogólno-dostępna w drogeriach i jesteśmy w stanie wykonać stylizację samodzielnie w domu. Jednak jeśli nie czujecie się pewnie, to zalecamy udanie się do gabinetu kosmetycznego i oddanie się w doświadczone ręce.

browsbrwihennahenna proszkowahenna żelowamontownia brwimontownia rzęsregulacja brwistylizacjastylizacja brwi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *